ŚWIĘTUJ Z NAMI SIÓDME URODZINY

SIEDEM KONCERTÓW NA SIÓDME URODZINY
W każdy piątek koncert na żywo
MAREK ANDRZEJEWSKI
09.02.2018 godz. 20.00

Marek Andrzejewski – autor, kompozytor, wykonawca piosenek. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów.
Początkowo związany z teatrem „Gardzienice”, z teatrem „Grupa Chwilowa” i folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja”. Jako autor i wykonawca swoich piosenek zadebiutował w 1993 roku. Od samego początku twórczość Marka kojarzona jest z nurtem piosenki autorskiej – z Krainą Łagodności.
W 1994 roku otrzymał Pierwszą Nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (w 1994 i 1997 roku). W 1995 roku razem ze znakomitymi muzykami z Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach utworzył siedmioosobową „Grupę Niesfornych”. Nagrał z nimi płytę „Trolejbusowy Batyskaf”. Wielokrotnie reprezentował środowisko Lubelskie na koncertach galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

KUP BILET
WANDA i BANDA - DUET AKUSTYCZNIE
16.02.2018 godz. 20.00

Wanda Kwietniewska po opuszczeniu grupy Lombard w listopadzie 1982 założyła własny zespół. Debiutancki album tej grupy, Banda i Wanda z 1984, okazał się sukcesem. Zawierał takie hity jak „Nie będę Julią„, „Hi-Fi” i „Chcę zapomnieć” i uzyskał on status złotej płyty[1]. Rok później zespół wydał drugi longplay zatytułowany Mamy czas. Również ten album zdobył popularność, dzięki przebojom „Kochaj mnie miły„, „Mamy czas” i „Para goni parę”. W 1986 rozpoczęto emisję popularnego wówczas serialu dla dzieci i młodzieży Siedem życzeń, do którego zespół nagrał 9 piosenek, a nawet wystąpił w pierwszym odcinku. Utwór tytułowy z serialu stał się hitem.

KUP BILET
MAREK TYMKOFF
23.02.2018 godz. 20.00

Blues-rockowy gitarzysta, wokalista a także kompozytor i autor tekstów. W latach 90-tych znany z prowadzonego przez siebie tria Electric Blues Band z którym odwiedził z sukcesami większość istniejących wtedy festiwali bluesowych w kraju (od szczecińskiej Bluesady po katowicką Rawę Blues).

Równolegle z działalnością w Electric Blues Band współpracował z legendarnym wrocławskim Easy Rider.
Po rozwiązaniu EBB w 1999 roku dołączył do reaktywowanego Jary Band, zespołu Krzysztofa Jaryczewskiego, pierwszego wokalisty grupy Oddział Zamknięty. W Jary Band pozostawał etatowym gitarzystą do 2012 roku, natomiast w lutym 2010 roku dołączył do składu zespołu Wanda i Banda.
Niezależnie od różnych muzycznych przygód (również m.in. Sylwia Wiśniewska, zespół Rezerwat czy J. Skolias), jego największą fascynacją i miłością pozostają dźwięki z kręgu blues-rocka wykonywane w formule power trio. W tej właśnie formule wystąpił na Rawa Blues Festival 2013 w katowickim Spodku wygrywając miażdżącą przewagą Plebiscyt Internautów i zjednując sobie ogromną rzeszę nowych fanów.

KUP BILET
THE DEUTRYX
02.03.2018 godz. 20.00

The Deutryx – Dwa podobne charaktery i mocne temperamenty. Znają się od dawna, choć jak przyznają, nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Od lat na scenie, ale nigdy w duecie. W końcu postanowili połączyć siły i stworzyć coś niepowtarzalnego. The Deutryx, czyli Barbara i Tomasz Deutrykowie to małżeństwo jedyne w swoim rodzaju. Krótko mówiąc: mieszanka wybuchowa.

Barbara przez lata śpiewała poezję (wówczas Bazia Szot), zdobywając nagrody i wyróżnienia m. in. na takich festiwalach jak Spotkania Zamkowe w Olsztynie czy Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie. Tomasz w ciągu ostatnich 20 lat muzycznej działalności współpracował z artystami różnej maści – poczynając od muzyki elekronicznej (Plastelina), kończąc na poezji śpiewanej (Łukasz Jemioła, Lubelska Federacja Bardów)

Na scenie są nieprzewidywalni, zaskakują nie tylko Publiczność ale i siebie nawzajem. Czasami występują z towarzyszeniem zespołu ‘’Czcza dysputa” której skład zmienia się co najmniej dwa razy dziennie. Tym razem na scenie pojawi się wyśmienity instrumentalista Michał Iwanek.

Podczas koncertu The Deutryx zaprezentuje zarówno piosenki autorskie jak i niezapomniane przeboje z dawnych lat. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że w trakcie występu pojawią się spontaniczne małżeńskie kłótnie z elementami miłości J

KUP BILET
MOHIPISIAN
09.03.2018 godz. 20.00

Mohipisian to synteza rockowej alternatywy z nutką psychodelii a’la lata 60-te. Muzycy pozostając wierni korzeniom rock’n’rolla, przefiltrowują swoją twórczość przez wszystko co wartościowe we współczesnej szeroko rozumianej muzyce alternatywnej. Sceniczny debiut zespół zaliczył w 2011 roku na deskach lubelskich klubów, zyskując przychylność publiczności i przykuwając uwagę lokalnych mediów.

W 2014 r. ukazała się debiutancka epka zatytułowana po prostu „Mohipisian”, będąca artystyczną wizytówką pierwszego etapu działalności zespołu. Zawiera ona 5 autorskich kompozycji inspirowanych korzeniami rock’n’rolla, amerykańską psychodelią i wyspiarską melodyką. Przebojowe indie – hity mieszają się w krótkim ale bardzo różnorodnym materiale z klimatami bardziej psychodelicznymi z użyciem archaicznych brzmień i instrumentarium.

EPka spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem – w mediach i portalach muzycznych ukazał się szereg pozytywnych opinii i recenzji płyty, w których twórczość zespołu porównywano do takich klasyków współczesnego indie-popu jak Kasabian czy Primal Scream i stawiając go w szeregu najciekawszych polskich nowych projektów czerpiących inspiracje latami 60. obok Magnificent Muttley czy Cinemon. Utwory z płyty były wielokrotnie prezentowane w stacjach radiowych i internetowych.

W tym samym roku zespół zrealizował w lubelskim Inkubatorze Medialno – Artystycznym nagranie koncertowe, którego zapis ukazał się na płycie DVD oraz w internecie w ramach projektu Lublin Sounds Good.

W 2015 zespół zaliczył występy w ćwierćfinale konkursu Life on Stage oraz dostał się do finału Nowodworskiego Festiwalu Rockowego, a także zarejestrował na żywo akustyczną wersję utworu King of Glory w ramach projektu Vintage Sessions Poland. We wrześniu 2015 roku ukazał się pierwszy teledysk zespołu do utworu „City of Life”, który znalazł się na składance Nowa Lubelska Muzyka 2

KUP BILET
ŁUKASZ JEMIOŁA
16.03.2018 godz. 20.00

wokalista, songster, specjalizuje się w piosenkach retro oraz nurcie americana, jako gitarzysta swobodnie korzysta z techniki fingerpicking.

Łukasz Jemioła jako wokalista wielokrotnie współpracował z Włodkiem Pawlikiem – laureatem Nagrody Grammy. Z Pawlikiem współtworzył projekty: „Wieczorem” – z muzyką do poezji Józefa Czechowicza, „Mów spokojniej” – z poezją Adama Zagajewskiego czy jazz-rockową kantaty „Myśląc Ojczyzna”.

Łukasz Jemioła występował także z; Marylą Rodowicz, Januszem Radkiem, Arturem Andrusem, Andrzejem Lampertem, Margaret, Piotrem Bałtroczykiem, Piotrem Fronczewskim, Małgorzatą Kożuchowską, Maciejem Zakościelnym, Maciejem Miecznikowskim, zespołem Anawa Marka Grechuty.

Na swoim koncie ma liczne realizacje telewizyjne dla TVP, TVN, POLSAT, takie jak: Sopot Top Hits Festiwal, X-Factor, Mrągowo i inne.

W ciągu 15 lat pracy scenicznej dał setki koncertów na terenie całej Polski oraz w Austrii, Estonii, Słowacji i na Ukrainie.

Łukasz Jemioła jest między innymi laureatem: nagrody Teatru Polskiego Radia w kategorii: muzyka, I nagrody na Grechuta Festiwal w 2014 roku, głównej nagrody na 45. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2009 roku, nagrody za najlepszy recital z piosenkami retro na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Retro w 2015 roku, I nagroda Festiwalu Piosenki Filmowej w Toruniu w 2012 roku, dwukrotnie Grand Prix na Festiwalu OSPA w Ostrołęce.

Na swoim koncie ma płytę z autorską muzyką pod tytułem „Jemioła”, płytę live z koncertów „Wieczorem” oraz „Mów spokojniej”, „Kraina Łagodności vol. 3” czy płytę współtworzoną z Wojciechem Malajkatem „Tańcobajki. Kot w butach”.

KUP BILET
MPO - MAREK PIETROŃ ORKIESTRA
23.03.2018 godz. 20.00

MPO
czyli: Marek Pietroń Orkiestra
To nie jest zwyczajny zespół muzyczny. To są muzycy, którzy wykorzystują swoje umiejętności i doświadczenie do tworzenia klimatu zabawy w miejscach, gdzie grają.
Nie są to koncerty- jest to rodzaj performance mające na celu maksymalne rozbujanie muzyków i wciągnięcie w tą zabawę publiczności. W repertuarze swobodne improwizacje na znane tematy rockandrollowe i kompozycje własne. Występy klubowe zawsze kończą się ogólnym jam session. Duże koncerty są starannie przygotowane pod względem repertuarowym i wizualnym.
Historia projektu zwanego obecnie MPO ma początek w latach 80-tych, kiedy w Świdniku powstał zespół SNOPY odnoszący spektakularne sukcesy na ogólnopolskich przeglądach i festiwalach bluesowych (m. in. I miejsce na festiwalu „ Jesień z bluesem” w Białymstoku, udany występ na dużej scenie w Jarocinie).
W skład zespołu wchodzili: perkusista Kuba Majerczyk (póżniej TIE BREAK, OBYWATEL GC, BAJM…), gitarzysta Arkadiusz Smyk (póżniej BUDKA SUFLERA), pianista i harmonijkarz Tomek Spodyniuk (póżniej BAJM, Tadeusz Nalepa) i basista Marek Pietroń.
Marek Pietroń i Arkadiusz Smyk współtworzyli znany lubelski zespół FANDANGO, a następnie rozpoczęli wieloletnią działalność pod marką MPO.
Od początku pomysłem na świeżość wykonywanego przez zespół rockandrolla był programowy brak regularnych prób i dobór takich muzyków, którzy w ramach trzyosobowego składu i improwizując potrafili zapewnić słuchaczom niezapomniane wrażenia i dobrą zabawę.
Z MPO współpracowało kilkunastu znakomitych muzyków m.in. gitarzysta Rafał Tudruj,
perkusista Piotr Gajkoś, gitarzysta Krzysztof Korzeniowski, perkusista Krzysztof „Paton” Patocki (m.in. HUMAN, BRACIA) perkusista i wokalista Arkadiusz „Dziura” Dziewulski (laureat „Szansy na sukces” z zespołem LOMBARD), perkusista Tomasz „Sindbad” Stryczniewicz (m. in. współpraca z Natalią Kukulską, SIXTEEN-Eurowizja 95 ), perkusista Tomasz Deutryk (LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW), gitarzysta Marek Tymków (TYMKOFF Band), gitarzysta
Arkadiusz Smyk (BUDKA SUFLERA), harmonijkarz i pianista Tomasz Spodyniuk (BAJM) i wielu innych.

KUP BILET